» Italvibras vibrasyon motorları
» Rosta kauçuk süspansiyon elemanlar
   
Anasayfa Hakkımızda Ürünler Uygulamalar Tanıtım Haberler İnsan kaynakları Bize Ulaşın
Ürün tanıtım sayfaları - Motor sehpası uygulamaları

Diğer uygulama resim grupları:

Diğer uygulama resimleri sayfasına gitmek için tıklayınız. Diğer uygulama resimleri sayfasına gitmek için tıklayınız.

Rosta motor sehpaları kayışla güç aktarımı yapılan sistemlerde
Kayış gerginliğinin istenilen düzeye ayarlanması
Zamanla oluşan kayış uzamasının otomatik olarak telafi edilmesi
Titreşimin ve kaymanın azaltılarak motor ve kayış ömrünün artırılması
amaçları ile yaygın olarak kullanılmaktadır.
Rosta motor sehpaları 0.75 kW - 250 kW aralığındaki geniş bir motor yelpazesi ile birlikte kullanılabilmektedir. Daha küçük motorlar için Rosta süspansiyon modüller ile mini-sehpa uygulamaları da yapılmaktadır.
Motor sehpalarının başlıca avantajları:
Bakım gerektirmez. Standart sehpa kullanımında olduğu gibi zaman içerisinde yeniden ayar gerektirmez.
Uzun ömürlüdür. Yaklaşık 8 sene kullanım ömrü vardır.
Sabit gerginlik sağlar. Zamanla oluşan kayış uzamasını telafi ederek stabil çalışma sağlar.
Sessiz çalışır. Metal-metal teması olmadığından dolayı çok sessizdir.
Montajı kolaydır. Sayfanın alt kısmında montaj ile ilgili iki adet video görüntüsü mevcuttur.
Aşınmayı azaltır. Kayışın uzamasından kaynaklanan kaymayı ve dolayısıyla aşınmayı azaltır.
Korozyon mukavemeti yüksektir. Parçaların metal kısımları hareket etmediğinden dolayı iç ve dış sürtünmeye, dolayısıyla aşınmaya maruz kalmaz.

MB 100 tipi motor sehpası kayışla güç aktarımı yapılan sistemlerde 90-250 kW aralığındaki motorlar için tasarlanmıştır (Motor ölçüleri: 315 M - 355 L). MB 100 tipi motor sehpası tümüyle monte edilmiş olarak, kullanıma hazır halde teslim edilir. İki parçalı motor plakası yukarıda belirtilen tüm ebatlardaki motorların delik ölçülerine uyum sağlanabilmesi maksadıyla tasarlanmıştır.

MB 70 tipi motor sehpası kayışla güç aktarımı yapılan sistemlerde 37-110kW aralığındaki motorlar için tasarlanmıştır. Motor plakasının sehpaya montajı için dört adet delik mevcuttur (seri tedarik edilmesi durumunda plaka tedariği de mümkündür). 11 farklı pozisyona ayarlanabilen öngerdirme mekanizması ile ideal çalışma açısı sağlanabilir.

MB 50 tipi motor sehpası kayışla güç aktarımı yapılan sistemlerde 5.5-45kW aralığındaki motorlar için tasarlanmıştır. MB50 tip sehpada farklı güçlerde motorlar için beş değişik uzunlukta kauçuk süspansiyon opsiyonu vardır. Sehpayı bir bütün olarak kullanmak yerine sadece ROSTA kauçuk süspansiyonu kullanmak isteyenler için farklı ürün paketleri de mevcuttur. 3 farklı pozisyona ayarlanabilen öngerdirme mekanizması ile ideal çalışma açısı sağlanabilir.

MB 38 tipi motor sehpası 3-18.5 kW aralığındaki motorlara yönelik imal edilir. Kompakt ve kullanıma hazır yapısı, fiyatı, kayış uyarlaması ve hızlı kelepçe sistemi ile daha önceki modellere göre kullanıcıya çok daha büyük kolaylıklar sağlar. Yeni yatay ayarlı vidalı mil sayesinde öngerdirme ve eğim kolayca ayarlanabilir. Parçaların galvaniz kaplanması sayesinde açık hava uygulamaları, konkasör ve klima sistemlerinde kullanım için en ideal alternatiftir.

MB 27 tipi motor sehpası kayışla güç aktarımı yapılan sistemlerde 0.75-4.0 kW aralığındaki motorlar için tasarlanmıştır. MB27 motor plakası hariç tümüyle monte edilmiş olarak teslim edilir. Az yer kaplaması dolayısıyla büyük bir dizayn değişikliği gerektirmeden gereken her yere kolayca monte edilebilir. Bu sebeple eski raylı sistem için mevcut en ideal alternatiftir. Sol ve sağdan ayarlanabilen öngerdirme mekanizması geniş bir aralıkta ayar imkanı sağlayarak optimum çalışma açısında sabitlemeye olanak verir.

MBMBMB
MBMB


  Kayış gergi broşürü (görüntülemek için tıklayınız)

İLGİLİ UYGULAMA GÖRÜNTÜLERİ
Motor sehpası uygulaması (1/2)
Motor sehpası uygulaması (2/2)
Motor sehpası montajı (1/2)
Motor sehpası montajı (2/2)